Jeżeli założyłeś własną działalność gospodarczą i wybrałeś jako formę opodatkowania ryczałt od przychodów ewidencjonowanych nasze biuro rachunkowe BMT Kraków Nowa Huta pomoże dobrać Ci odpowiednie stawki ryczałtu oraz dokładnie sprawdzi czy istnieje możliwość skorzystania z tej formy opodatkowania. Przygotujemy również dokumenty zgłoszeniowe potrzebne przy wybraniu ryczałtu oraz w odpowiednim terminie przygotujemy deklaracje rozliczeniowe. Dodatkowo w zakres usług wchodzi:

  1. Bieżące ewidencjonowanie przychodów dla potrzeb zryczałtowanego podatku dochodowego i podatku od towarów i usług;
  2. Ustalenie miesięcznych lub kwartalnych zaliczek na zryczałtowany podatek dochodowy oraz deklaracji VAT;
  3. Kontrola przekroczenia obowiązujących limitów;
  4. Sporządzanie rocznego zeznania PIT-28.

Wybierając formę opodatkowania ryczałt od przechodów ewidencjonowanych należy pamiętać, że płacimy podatek od przychodu i nie możemy go w związku z tym pomniejszyć o koszty, a korzystać z tego rozwiązania mogą jedynie osoby fizyczne oraz spółki osobowe. Jednak i tutaj występują wyjątki ponieważ ustawa ściśle określa kto nie może skorzystać z ryczałtowej formy opodatkowania. Oczywiście występują tu również limity dotyczące przychodów. Ryczałt najlepiej wybrać na początku prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ w trakcie jej trwania można to zrobić dopiero w kolejnym roku kalendarzowym zgłaszając do 20 stycznia odpowiednie dokumenty do Urzędu Skarbowego.

W razie wątpliwości bardzo chętnie wyjaśnimy zasady funkcjonowania ryczałtu oraz pomożemy przygotować potrzebne dokumenty.